בית הטור של יעל הדרת נשים בפסגה

הדרת נשים בפסגה

דוא הדפסה PDF

ציבור הקוראים מתבקש לעמוד, ולאורך שתי השורות הבאות לצקצק בשפתיו בארשת מזועזעת על הדרת הנשים בסקטור החרדי. איזו תחושה של קטרזיס הא? איזה כיף לגנות את מה שנעשה אצל המוזרים האלה?! במיוחד כאשר זה מייצב אותנו בספרה מאוד עליונה! גם עליונה וגם מוסרית.

 

יצא לי להיות לפני שבוע בגאולה - מעוז החרדים. לא כעיתונאית ולא כחברת מועצה, סתם הלכתי לחפש שם משהו. בדרך עצרנו בפיצריה. לא כתחקיר, סתם היינו רעבים. מקום קטן הפיצריה, וגברים ונשים מחכים בתור, ראיתי גם שמישהו נדחף, רחמנא לצלן,  ואף אחד לא קילל ואף אחד לא צעק  וכולם אח"כ הצטופפו  ואכלו פיצה, כן, גם הנשים. כנראה לאכול מרשים להם. מה זה אומר? שאין הדרת נשים בסקטור החרדי?  בוודאי שיש! אבל לא רק אצלם. לכן, כדאי, לפני שאנחנו הולכים לתקן את כל העולם, קודם כל לתקן קצת אצלנו את הטעון תיקון. איך אנחנו, הנאורים מתייחסים לנשים ובעיקר לנשים חלשות, כי החזקות, זה ידוע, אוכלות את כולם בכל הסקטורים בלי להשתמש אפילו בסכו"ם.

הנה לדוגמא מקרה שאירע בפסגת זאב: משפחות רבות בשכונה נעזרות בשמירה על ילדיהן בשעות אחר הצהריים, בצהרון. חלקן נעזר במינהל הקהילתי. הגן פועל עם הגננת עד השעה 14:00. הצהרון פועל מ 14:00 עד  16:30. את הצהרון מפעילות גננת צהרונים וסייעת. בחגים כגון חנוכה, הצהרון מופעל מהבוקר עד אחה"צ. בימים אלו התבשרו עובדות הצהרונים ע"י מנהל המינהל הקהילתי כי שכרן יקוצץ, יקבלו על חלק מהשעות שנהגו לקבל בעבר שעות נוספות, כשעות רגילות בלבד. העובדות ניסו להתארגן ולמחות אבל קיבלו מכתב חד משמעי שאם יעשו כך, ימצא להן תחליף. והן, נשים הזקוקות לכל  שקל, התקפלו במהרה. רוב הורי הצהרונים שמעו על כך. עד כה לא שמעתי על השבתת הצהרונים ע"י ההורים. כאן מדובר ב"אמא של ההדרות" ואף אחד לא קם למחות. טוב, אנחנו מאוד עסוקים וגם ממהרים להפגנה נגד הדרת נשים בסקטור החרדי עם הזמר שיופיע בכיכר וסיקור של ערוץ 10.

עדכון אחרון ( חמישי, 26 ינואר 2012 00:02 )  

חפשו אותנו...

Facebook

מבזקים