בית הטור של יעל 38 לארג' ואפשרות ראשונה ב'

38 לארג' ואפשרות ראשונה ב'

דוא הדפסה PDF

לפני כמה זמן הלכתי לחנות בגדים והמוכרת נתנה לי למדוד מידה 38, אמרתי שאני צריכה מידה אחת לפחות יותר גדולה והיא התעקשה שזאת המידה שלי. מדדתי ולהפתעתי - בינגו.המוכרת הסבירה לי שמדובר ב- 38 לארג', אבל מי שמע ולמי בכלל אכפת מהלארג'? 38 זה 38!  בטח שקניתי. 10 שקל פחות 100 שקל יותר, מי מתחשבן כשמדובר על ירידה במידת הבגד? כבר הרגשתי לא רק הרבה יותר רזה אלא גם יותר גבוהה.  אח"כ גם קיפלתי בטעות (!) את הפתק עם המידה כדי שיוכלו לראות אותו גם מבחוץ. בקיצור, ידע כל העולם ואשתו, שפה מסתובבת מישהי במידה 38, ורואים ששנים של הקפדה על תזונה נכונה וכושר גופני בתדירות של - ובכן,  אחת למספר ימים, עושים את שלהם!

השבוע רשמתי את בתי הקטנה לחטיבת ביניים. זאת אומרת, התחלתי בתהליך הרישום שהשלב הראשון בו הוא רשימת העדפות שלנו באתר האינטרנט של העירייה. תהליך הבחירה הוא קצר וידידותי. חשבנו מראש על שתי אפשרויות אופציונליות ומכיוון שחייבים לבחור 4 אפשרויות, סימנתי עוד שני בתי ספר כמו בטופס לוטו. מה שצד את עיני הוא לא האפשרויות הניתנות, אלא השמות שניתנו לבתי הספר המדורגים שאותם התלמיד והוריו  בוחרים: אפשרות ראשונה א', אפשרות ראשונה ב', אפשרות שנייה  א' ואפשרות... שנייה ב'.

השאלה הנשאלת היא, אם מי שחשב על מתן שם לאפשרויות עשה זאת, כי לא נעים מבתי הספר שבחרו בהם באפשרות האחרונה ולכן הם נקראים אפשרות שנייה ב'? או כדי להקל על תחושת הילד שלא התקבל לשלוש האפשרויות הראשונות שסימן ואז הוא יכול להגיד לסבא ולסבתא שלו שהוא קיבל את האפשרות השנייה ב' שבחר, שזה נשמע מאוד סביר, (מייד אחרי אפשרות ראשונה א' וראשונה ב' ושנייה א').  ואולי זה בעצם מקל על תחושת ההורים שמרגישים שהילד לא אבוד לגמרי. כך או כך  אם כל כך מתחשבים בנו, הייתי מצפה ללכת עם ההתחשבות עד הסוף ולאפשר: אפשרות ראשונה א', ראשונה ב', ראשונה ג' וראשונה ד'. לא מדובר כאן ברמאות עצמית, אלא, רק בהקניית תחושה פסיכולוגית טובה, ממש כמו ה- 38 לארג' שלי.

 

חפשו אותנו...

Facebook

מבזקים