בית חדשות הפיסגה חדשות סרן דמיטרי לויטס הי"ד נפל בקרב בעזה

סרן דמיטרי לויטס הי"ד נפל בקרב בעזה

דוא הדפסה PDF

סרן דמיטרי לויטס, מפקד פלוגה קצין שריון מפסגת זאב, נהרג ביום שלישי לפני שבועיים מירי צלפים ברצועת עזה במבצע "צוק איתן". לויטס נכנס בראש הפלוגה שלו לעזה יום לאחר תחילת המבצע הקרקעי.דמיטרי הובא למנוחות ביום רביעי בחלקה הצבאית בהר הרצל כשמלווים אותו אלפי אנשים.  דמיטרי - דימי, כפי שקראו לו קרוביו, עלה עם המשפחה מטשקנט בהיותו בן שנה, אל קיבוץ גשור. הוא גדל בקיבוץ עד גיל 14, אח"כ עבר עם אמו אחיו ואחותו לגור בפסגת זאב. למד בביה"ס רנה קסין והתגייס לחיל שיריון שם עבר קורס קצינים וחתם קבע. דמיטרי היה נגן סקסופון וחבר בלהקת ביג בנד בשם קליינמן בנד. לפני מספר חודשים החליט לחזור לקיבוץ גשור הפעם עם חברתו צליל עורי עמה תכנן להתחתן. בקרוב היה צפוי לסיים את לימודיו מטעם הצבא במדעי המדינה. 
חברים מספרים על דימי שהיה גאוות המשפחה, בחור חכם, אינטליגנט ועוזר לזולת. "הוא היה מלח הארץ וכבר בגיל 26 היה אמור להתקדם בשרשרת הפיקוד לאחר שסיים קורס מ"פ"."הוא היה אדם שכל סובביו העריצו אותו, תמיד דאג שלא יחסר למשפחתו ולקרוביו דבר..."סרן דמיטרי לויטס (26), הותיר אחריו הורים, מרינה ואלכסנדר, ושני אחים - אנה (29) ודניאל (22), המשרת כעת בשירות סדיר בצבא. אחותו הגדולה, אנה, סיפרה כי  "התיאור הכי מתאים זה מלח הארץ", היא סיפרה בבכי, "כמה אהבה למדינה? כמה נתינה? כמה ערכים? הוא היה כמו סלע".  "הוא מאוד רצה להיכנס. הוא היה בטוח שמה שאנחנו עושים זה נכון, הוא היה חדור מוטיבציה", הוסיפה אחותו. מיה קופשיץ, מי שהייתה מורתו בתיכון סיפרה על  "נער מקסים, בחור שקט, חייכן, חכם ובעל נפש של אמן".אמו של דמיטרי, מרינה גרה ברח' הארבעה בפסגת זאב, לשם עברו האם והילדים לפני כ 12 שנה. הרב אריאל, מבית חב"ד במרכז הציע למשפחה לקיים את השבעה בבית חב"ד כדי להקל על קבלת המנחמים הרבים וכך אכן היה. תוך כדי סיוע של תושבים ובני נוער במהלך השבעה. באזכרה לדימטרי, עם העלייה לקבר הטרי ביקשה המשפחה לשמוע את השיר "ואם פרידה" השיר שדמיטרי ביקש מחברתו צליל לשמוע לפני שנכנסו לעזה. כשמקשיבים עכשיו למילות השיר, הן מצמרמרות ביותר: "ואם פרידה - אז שיהיה שלום בינינו. אם כבר שלום - אז שיהיה מי שישמור עלינו. ואם עוזבים, נשאיר את הכל מאחורינו עד היום שמישהו יפגיש ביננו".

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 945001

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

גורמים במשרד התחבורה מנסים לקדם שוב את התוכנית לביטול האוטובוסים שיוצאים מפסגת זאב ולחייב את כולם להשתמש רק ברכבת. מה דעתך?
 

מבזקים

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
מטות מסעי
כניסת השבת: 19:10
צאת השבת: 20:24

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437