בית חדשות הפיסגה חדשות נחנך הפארק המרכזי בפסגת זאב

נחנך הפארק המרכזי בפסגת זאב

דוא הדפסה PDF

ביום רביעי, ט"ו בשבט, חנכה העירייה את פתיחתו של הפארק המרכזי בפסגת זאב בקריית עמנואל מורנו. לטקס חנוכת הפארק הגיעו ראש העיר ניר ברקת וסגניתו יעל ענתבי, המייצגת את פסגת זאב (פז), חברי מועצת העיר ומכובדים רבים נוספים.

הטקס נערך בהשתתפות ילדי גנים מפסגת זאב שהכינו במקום יצירות הקשורות לטו בשבט ונטעו עצים ביחד עם ראש העיר וסגניתו.

לאחר שנים רבות של חשיבה ובדיקות היתכנות יצא לדרך, לפני כשנתיים הפארק המרכזי בפסגת זאב על שטח של 17 דונם. המימון לביצוע הפארק הושג לפי בקשתה של סגנית ראש העיר יעל ענתבי, בחלקו כמימון מיוחד של משרד השיכון. העירייה השלימה את הסכום שהגיע לסך כולל של 14 מיליון ש"ח. הפארק ייחודי בכל צפון ירושלים וביחד עם כל הקומפלקס של קריית עמנואל מורנו שיכלול בקרוב מאוד גם בריכת שחיה ובתוך שנה וחצי גם היכל תרבות ישדרג את פסגת זאב במידה משמעותית.

הפארק נמצא במתחם קריית עמנואל מורנו בין המבנה של תנועת בני עקיבא ברח' גל ועד אזור הספרייה. כאשר ליד הספרייה החלה כבר בניית היכל התרבות.

את הפארק פיתחה חברת מוריה, חברת בת של העירייה באמצעות חברת הס הנדסה המפקחת על הבנייה.

שלב א' של הפארק שנחנך השבוע כולל בין היתר: מפל מים מלאכותי על קיר שחור כולל תאורה דקורטיבית. המים למפל יחזרו במעגל סגור לאחר שיעברו תהליך טיהור ויישפכו לתוך תעלה שתיצור בריכת מים רדודים בשני מפלסים. בצד המערבי של הפארק, לכיוון הספרייה, קיימת  בריכת דגים אקולוגית, כאשר הצמחים שישתלו בה והדגיגים שיהיו בה יתרמו לניקיונם של המים בבריכה.

במרכז הפארק נבנה אמפיתאטרון רחב ידיים המיועד להתכנסויות ולהצגות כולל משטח דשא רחב ידיים.

בכל שטח הפארק, קיימים שבילי טיול וספסלים המקורים בפרגולות. בפארק כולו, נשתלו עצי זית בוגרים, גפנים  וצמחיה רבה. בחלק מהפארק נשתלה אף גינת תבלינים.

ברחבי הפארק הותקנו שבילים, ספסלים, עמדות שתייה, עמודי תאורה והפארק כולו מרושת  במצלמות אבטחה.

בתוך כך, בתקציב 2018 הוקצה התקציב להשלים גם את שלב ב' של הפארק. מדובר על חלקו הדרומי  והעליון של הפארק, צמוד לרח' רחמילביץ',  שם מתוכנן גן משחקים, מתקני ספורט  ופיתוח סביבתי מאסיבי הכולל אלמנטים אומנותיים.  אומדן עלות שלב ב' בפרויקט, עומד על כארבעה מיליון ש"ח נוספים.

בצמוד למבנה של תנועת הנוער בני עקיבא, בכניסה לחניה, נבנתה כיכר עם אלמנטים לישיבה, כאן תוצב בקרוב  אנדרטה לזכרו של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד שעל שמו נקראת הקריה לפי המלצתה של סגנית ראש העיר יעל ענתבי שהתקבלה במועצת העיר ובתאום עם משפחת מורנו.

יעל ענתבי: כשרואים את האזור של קריית עמנואל מורנו וההתפתחות הרבה בכל פסגת זאב מבינים עד כמה היה חשוב להקים רשימה עצמאית שתייצג את פסגת זאב.

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 944986

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

גורמים במשרד התחבורה מנסים לקדם שוב את התוכנית לביטול האוטובוסים שיוצאים מפסגת זאב ולחייב את כולם להשתמש רק ברכבת. מה דעתך?
 

מבזקים

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
מטות מסעי
כניסת השבת: 19:10
צאת השבת: 20:24

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437