בית חדשות הפיסגה חינוך בית הספר של רפאיה - כבר לא

בית הספר של רפאיה - כבר לא

דוא הדפסה PDF

לאחר שבית הספר ממלכתי א' במזרח הכיר רק מנהלת אחת בכל שנותיו: רפאיה ארנון אלבוחר, החליטה רפאיה בשנה שעברה להקדים את צאתה לפנסיה וגרמה לרבים מההורים, המורים והתלמידים טלטלה גדולה מתוך החשש לבאות. רפאיה כל כך הייתה מזוהה עם בית הספר, עד ששמה הפך להיות חלק מבית הספר: בית הספר של רפאיה.
לאחר חיפושים רבים נבחר לנהל את בית הספר ניר עזרא שהגיע לפסגה לאחר ששימש כסגן מנהל בבית הספר היובל בגבעת משואה. עזרא, תושב בית הכרם, בן  38, נשוי +2, לא מתכוון, בשלב זה, לעשות מהפכות בבית הספר ולשנות דברים מהיסוד. אלא ללמוד את הדברים, לבחון אותם ולאט לאט להתאימם לכיוון החינוכי שאותו ינסה להוביל.
השבוע, למרות ששנת הלימודים בפתח, עזרא נשמע נינוח ואפילו רגוע, מתפנה לרגע על מנת להסביר את האג'נדה החינוכית שלו: "לדעתי, בית ספר נמצא וממוקם בשביל הילדים. המטרה שלנו צריכה להיות שנגיע למצב שבית הספר  יוציא את האנשים הכי טובים מבחינה אנושית וגם מבחינה לימודית".
לדעתו, הדרך להגיע למטרות אלו היא ע"י השקעה בצוות ובמורים שאותם הוא רואה כסוכני השינוי העיקריים. "ומהם נגיע מהר מאוד  גם לתלמידים".
"ככלל", אומר עזרא, "צריך לעבוד על שיתופי פעולה רבים ככל האפשר -בין הקהילה למורים ולהנהלה, בין המורים להורים ולתלמידים. ככול שיהיו  יותר שיתופי פעולה ניצור יותר הצלחה"!
אפרופו שיתופי פעולה, כיום פועלים בבית הספר בתי כנסת, חוגים של המינהל קהילתי, משמר אזרחי וספריה, האם דברים אלו ימשכו במתכונתם הנוכחית?
- בשלב ראשון, לא יהיה שינוי, חשוב לוודא ששיתופי הפעולה יהיו מתוך אינטרסים הדדיים. וחשוב שיהיו מאוזנים על מנת לא לפגוע בבית הספר.
איך בכוונתך להתמודד עם נגע האלימות שפוגע בכל מקום בחברה הישראלית?
– בבית הספר שממנו אני מגיע, הובלתי תוכנית לאקלים בית ספרי שעסק באלימות. התוכנית פעלה לאורך 3 שנים, גרמה להורדת מקרי האלימות ב 50%, זכתה בפרס חינוך ובמנח"י מתכננים להכניס אותה לבתי ספר נוספים.
בהמשך השנה אני מקווה להכניס את התוכנית לבית הספר. נוביל את התוכנית ובהחלט אקדיש תשומת לב רבה למניעת האלימות הבית ספרית.
בבית הספר רשומים השנה  257 תלמידים.

ניר עזרא - מנהל בית הספר

{joscommentenable}

עדכון אחרון ( חמישי, 02 ספטמבר 2010 22:14 )  

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 943672

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

גורמים במשרד התחבורה מנסים לקדם שוב את התוכנית לביטול האוטובוסים שיוצאים מפסגת זאב ולחייב את כולם להשתמש רק ברכבת. מה דעתך?
 

מבזקים

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
מטות מסעי
כניסת השבת: 19:10
צאת השבת: 20:24

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437